Přístupné knihovny aneb Jak odbourávat bariéry ve veřejných budovách

Bezplatný workshop pro knihovníky a vedení knihoven a zástupce veřejného či neziskového sektoru. Workshop se bude věnovat přístupnosti knihoven jako míst, které se za poslední dekádu staly nejen místem, kde se půjčují knihy, ale i místem komunitního charakteru, které slouží všem bez rozdílu.

10.5.2023

10:00-15:00

Zlín, Knihovna Františka Bartoše

Bezbariérový přístup, Možnost asistence

O workshopu

Workshop pod vedením Tomáše Štefka, ředitele Městské knihovny v Bratislavě, je určen zaměstnancům knihoven ze Zlínského kraje. Workshop se zaměří na poznávání bariér, které mohou různí lidé při využívání služeb knihovny zažívat, předá motivaci a inspiraci k jejich odbourávání a dodá odvahu k tomu, abychom se nebáli člověka, který nepřístupnost zažívá, kontaktovat a otevřeně spolu mluvit.

O lektorovi

Tomáš Štefek je metodik a lektor v PR a designu služeb. Své zkušenosti sbíral dlouhou praxí v knihovnách jako metodik, lektor, v public relations a designu služeb. Na Katedře informačních studií a knihovnictví na MUNI v Brně pak působil jako vyučující, garant profilace Design informačních služeb a jako organizátor a facilitátor inkubačních a vzdělávacích programů v oblasti designu sociálních inovací. V současnosti jako ředitel vede Mestskú knižnicu v Bratislave.

Tomáš se účastní panelové diskuze v rámci Konference 9.5. s Anne Aagaard o přístupných knihovnách. Kompletní harmonogram konference a vstupenky najdete na webu festivalu Zlin Design Week.

Workshop je určený:

  • zaměstnancům a vedení knihoven ze Zlínského kraje

  • zástupcům veřejného a neziskového sektoru

  • všem, kteří chtějí poznat, jaké bariéry mohou různí lidé při využívání služeb knihovny zažívat a jak je odbourávat

  • všem, kterí se chtějí naučit něco nového a zjistit, jak využít design ve své práci

Workshop se realizuje v rámci projektu Univerzální design – mapování potenciálu a zapojení nové generace v kreativních průmyslech podpořeného Fondy EHP.

Další akce