Zdroje a techniky

Nabízíme české a zahraniční zdroje na kompletní seznamy nástrojů (toolboxy) od ověřených firem a institucí věnujících se designu služeb, univerzálnímu designu a design thinkingu, tipy na zajímavé knihy nebo podcasty.

Kategorie

Technológie bez zraku

Blog Technológie bez zraku

"Ovládajme my technológie, nie ony nás." Tato věta je mottem webu Technológie bez zraku autorky Michaely Dlhej.

Náhledový obrázek pro podcast bez bariér s tvářemi moderátorů Radka Pavlíčka a Ondřeje Pohla

Podcast Bez bariér

Primárním důvodem proč je digitální prostor stále plný bariér, je neznalost a chybějící (systematické) vzdělávání v tomto oboru. Proto vznikl podcast Bez bariér. Odborníci Radek Pavlíček a Ondřej Pohl nabízí seriózní a důvěryhodný zdroj informací k webové přístupnosti prostřednictvím populárního formátu podcastu.

www.microsoft.com/design/inclusive/

Microsoft: Digitální a webová přístupnost

Metody doporučované design týmem firmy Microsoft vychází ze zkušeností s budováním produktů pro digitální prostředí. Jsou však snadno přenositelné i do jiných oblastí přístupnosti.

www.doga.no/en

DOGA: Inkluzivní nástroje a metody

DOGA je zkratka Norského centra designu a architektury, které se tématem univerzálního designu a přístupnosti zabývá přes 30 let.

www.100metod.cz

100 metod: Design informačních služeb

100metod.cz je ucelený rozcestník metod pro odpovědný design informačních služeb. Techniky jsou popsané v češtině, což je velkou výhodou.

Odborníci

Nechte se vést

Spolupráci s odborníky velmi doporučujeme. Díky nim bude vaše cesta k cíli přímější, bez zbytečných chyb, zklamání a pádů. S jejich pomocí bude ohledávání uliček poznání obohacující zkušeností. Jsou mezi nimi výzkumníci, designéři služeb, konzultanti na přístupnost, UX designéři a další.

““