Akce

Navštivte konferenci, výstavu nebo doprovodné workshopy a panelové diskuze, které vám z různých úhlů pohledu odhalí podoby přístupnosti.

Kategorie

3 tváře spravedlivé tranzice: K dobrému životu v mezích planety pro všechny

3 tváře spravedlivé tranzice: K dobrému životu v mezích planety pro všechny

Setkání otevřené všem zástupcům*kyním z byznysu, ne*zisku i státní správy, kteří pracují nebo chtějí pracovat na zajištění dobrého života v mezích planety pro všechny Čechy a Češky.

Prezentace s textem: V populaci je 15-20 % lidí s postižením. Až 40 % lidí se někdy obtížně pohybuje nebo orientuje. Text z přednášky odbornice na přístupnost Mariany Chytilové.

Jeden svět spouští sérii seminářů: Jak na přístupnou kulturu

Organizátoři filmového festivalu dokumentárních filmů připravili sérii seminářů zaměřenou na zpřístupnění kultury a komunikace. A to nejen pro osoby s postižením.

Knihovna v Oslu. Pohled na čtenáře a studenty sedící u stolu mezi regály s knihami

Přístupné knihovny aneb Jak odbourávat bariéry ve veřejných budovách

Bezplatný workshop pro knihovníky a vedení knihoven a zástupce veřejného či neziskového sektoru. Workshop se bude věnovat přístupnosti knihoven jako míst, které se za poslední dekádu staly nejen místem, kde se půjčují knihy, ale i místem komunitního charakteru, které slouží všem bez rozdílu.

Konference nabídne příklady designu, který pomáhá žít i tvořit lepší život

Konference nabídne příklady designu, který pomáhá žít i tvořit lepší život

Tento ročník nabídne vyváženost mezi odbornými tématy z oblasti designu a oblastí marketingu, komunikace a kreativního průmyslu. Pokryje přístupnost v produktu, ve veřejných službách a prostoru.

Výstava Design pro všechny

Výstava Design pro všechny

Výstava prakticky ukáže každodennost univerzálního designu v našich životech na konkrétních řešeních. Zprostředkuje hodnotu a dopady na veřejný sektor, podnikání i na každodenní život běžných uživatelů a obyvatel.

Foto: Romain Virtuel, Unsplash.com. Mladá žena na vozíku s výhledem na Grand Canyon.

Turismus pro všechny aneb Jak přistupovat k navrhování tras a turistických zážitků

Bezplatný workshop pro zástupce veřejného, soukromého i neziskového sektoru, kteří chtějí vytvářet zážitky, produkty a služby pro všechny.

ilustrační foto, pohled na tvoření na workshopu - kreslení příběhů, Zlin Design Week 2021

Doprovodné workshopy pro odborníky i veřejnost

Zažijte si designové principy prostřednictvím zážitkového workshopu na téma, které vás zajímá nejvíce, ať už z osobního nebo profesního pohledu.

design kantyna v usti nad labem_Opravdu muze byt design pro vsechny_2023-03-28

Opravdu může být design pro všechny? Přednáška a diskuze na festivalu Design Ústí

Jak můžete s univerzálním designem a přístupností začít i vy? O tom budeme společně diskutovat v úterý 28. března 2023 v Domě umění v Ústí nad Labem s Anežkou Řepík a s Jitkou Smolíkovou.