Podcast Bez bariér

Primárním důvodem proč je digitální prostor stále plný bariér, je neznalost a chybějící (systematické) vzdělávání v tomto oboru. Proto vznikl podcast Bez bariér. Odborníci Radek Pavlíček a Ondřej Pohl nabízí seriózní a důvěryhodný zdroj informací k webové přístupnosti prostřednictvím populárního formátu podcastu.

Náhledový obrázek pro podcast bez bariér s tvářemi moderátorů Radka Pavlíčka a Ondřeje Pohla

Podcast Bez bariér vznikl za účelem popularizace webové přístupnosti. Pro ostatní zcela běžné činnosti, jako koupit si nějaké zboží v e-shopu, používat internetové bankovnictví či získávat informace z oblíbeného zpravodajského serveru, stále obsahují bariéry, které mohou být pro někoho zásadní. Důvodem proč jsou weby, aplikace a dokumenty často nepřístupné není, že by jejich tvůrci záměrně chtěli komplikovat uživatelům život. Primárním důvodem je neznalost a chybějící (systematické) vzdělávání v tomto oboru.

Podcastem provází Radek Pavlíček a Ondřej Pohl - oba jsou držiteli aktuálně nejvyšší možné certifikace v tomto oboru – IAAP Certified Professional in Web Accessibility (CPWA).

Podcast se snažíme dělat co nejvíce přístupně a ke každé epizodě tak nabízí textový přepis, audiovizuální podoba na YouTube je opatřena titulky. Pokud bude o podcast zájem, do budoucna zvažujeme zajistit i tlumočení/ překlad do znakového jazyka a také překlad do angličtiny.

Pokud máte k tématice přístupnosti co říci a chtěli byste být jedním z hostů, nebo máte tip na zajímavého hosta či obsah, ozvěte se přímo moderátorům.

Začněte s prvním dílem