Michaela Dlha (vlevo)

Michaela Dlhá

Michaela Dlhá založila blog Technológia bez zraku, kde píše o zkušenostech s používáním všech možných technologií. Je prakticky nevidící, působí v Únii nevidiacich a slabozrakých Slovenska a zabývá se přístupnosti webu z pohledu uživatelů asistenčních technologií a přístupností pro nevidící.

Zkušenosti

Michaela vystudovala Pedagogickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislavě. Věnuje se testování a zpřístupňování webu, aplikácí a dokumentů přes 10 let. Přepisuje nahrávky do textovej podoby a obecně se věnuje digitální přístupnosti ať už na vlastních projektech nebo ve spolupráci s centrem Teiresiás při Masarykově univerzitě v Brně. Michaela je certifikovanou expertkou na přístupnost NVDA.

Založila blog Technológie bez zraku, kde se věnuje různým okruhům z široké palety témat digitální přístupnosti, například recenze na různé produkty, aplikace, weby nebo služby, návody, tipy a hacky, ale i úvahy a zamyšlení, které rozšíří pohled na téma digitální a online přísutpnosti.

Projekty

Michaela má za sebou desítky projektů různého charakteru a velikosti. Uvádíme zástupně několik z nich. Všechny projekty najdete na jejím webu:

Odkazy